TESTAS Gyvenimo ratas


              „Gyvenimo ratas“, dar vadinamas „harmonijos ratu“ – pats greičiausias ir paprasčiausias psichologinis testas, padedantis žmogui susivokti, ar jis yra laimingas, kiek tvirtai jaučiasi tose ar kitose gyvenimo srityse.
Testas atskleidžia, ar jūsų gyvenimas subalansuotas ir ar šiuo metu jūs judate teisinga kryptimi. Jis padeda išsiaiškinti tikruosius jūsų tikslus ir poreikius. Viskas, ko reikia – popieriaus lapas ir rašiklis.

Žmogaus gyvenimą sudaro daugybė skirtingų aspektų: finansai, sveikata, meilė, poilsis ir t. t. Labai svarbu išlaikyti pusiausvyrą visose gyvenimo srityse. Jeigu to nepadarysite patys, tai padarys pats gyvenimas (likimas).

Kai gyvenime skiriama per daug laiko darbui ir karjerai – pradeda pulti ligos. Jei nesirūpinate sveikata – anksčiau ar vėliau vis tiek turėsite kreiptis į gydytojus. Viskas šiame pasaulyje yra glaudžiai susiję.

8 gyvenimo rato sritys:

Sveikata: gera savijauta, išorinė išvaizda, judrumas, nuotaika, fizinis pasirengimas, žvalumas, mityba, režimas, sportas, sapnai. Kokia jūsų fizinė sveikata? Ar jus tenkina dabartinė fizinio pasirengimo būklė? Ar jus tenkina dabartinė mityba?
Dvasingumas: tikėjimas, kūrybingumas, meniškumas. Koks jūsų santykis tarp vidinio ir išorinio pasaulio? Ar jus tenkina jūsų vidinis „aš“?
Gyvenimo spalvos: pramogos, poilsis, pomėgiai, kelionės, įspūdžiai. Ar mėgaujatės gyvenimu ir stengiatės jį padaryti linksmesniu? Ar jums iš tiesų patinka tai, kuo užsiimate?
Asmenybės augimas: mokymasis, darbas su savimi, asmenybės augimas. Ar jūs skiriate dėmesio asmenybės augimui? Ar manote, kad einate teisinga kryptimi? Ar išbandome naujus dalykus ir nuolatos mokotės?
Saugumas: pajamos, išlaidos, gyvenimo sąlygos. Ar jūsų gaunamos pajamos patenkina dabartinius poreikius? Ar stengiatės užtikrinti nuolatinį pajamų augimą ir klestėjimą?
Misija: darbas, karjera, verslas, profesija, užimtumas, socialinis statusas. Ar darote tai, kas iš tikrųjų patinka? Ar einate teisinga linkme?
Aplinka: tėvynainiai, kolegos, draugai, kaimynai, priešai. Kaip vertinate santykius su jais?
Požiūris: komunikacija, draugystė, meilė, šeima. Ar jus palaiko draugai, artimieji? Ar netrūksta bendravimo? Ar jūsų šeima jus palaiko? Ar jūs palaikote savo šeimos narius? Ar jaučiatės mylimas? Ar parodote savo meilę?


Kada paskutinį kartą analizavote savo gyvenimą? Ar pagalvojote, kas nutiktų ir kaip jis pagerėtų, jei šiek tiek laiko tam skirtumėte kiekvieną mėnesį?

????Naudingi patarimai, kaip atlikti gyvenimo rato testą:
  Ant balto popieriaus lapo persibraižykite skritulinę diagramą, vaizduojančią gyvenimo ratą. Jei nenorite braižyti, galite tiesiog atsispausdinti pirmąjį paveikslėlį. Tada įvertinkite kiekvieną gyvenimo sritį (gera savijauta, išorinė išvaizda, judrumas ir t. t.) 10 balų skalėje. 1 – labai prastai, 10 – labai gerai.

Po to apskritime sujunkite įvertinimus mažėjančia tvarka.(Pvz. kaip gali išeiti 🙂 )

Sujungę taškus gausite unikalų asmeninį gyvenimo ratą ir suprasite, kurioms gyvenimo sritims reikia skirti daugiau laiko, o kurioms galima skirti šiek tiek mažiau.Kuo apvalesnį rezultatą gavote, tuo arčiau laimės ir harmonijos esate. Nenusiminkite, jeigu kažkuriose srityse įvertinimai toli nuo dešimtuko – tai tiesiog reiškia, jog toms sritims turėtumėte skirti daugiau dėmesio.

O aukščiausias įvertinimas paprastai reiškia, kad laukia permainos, kokybiški pokyčiai, revoliucijos. Gyvenimas tarsi persikelia į naują lygmenį.

Šaltinis: interneto platybės ir savos žinios 🙂

Mes socialiniuose tinkluose


Išdrįsk atrasti


Tel. Nr.:
+370 676 80535
El. paštas:
astuvisastudija@gmail.com
Adresas:
Jūratės g. 42, II a., Palanga
Facebook:
@AsTuVisa
Instagram:
@AsTuVisa
Youtube:
AšTuVisa Vidinio tobulėjimo studija